Kaip neapsirinkti perkant naudotą reduktorių

Kaip neapsirinkti perkant naudotą reduktorių

Visi vilkikų ar sunkvežimių vairuotojai ir savininkai žino, kaip svarbu rūpintis savo technikos būkle. Priešingu atveju gedimai gali atsirasti netikėtai ir pačiu netinkamiausiu metu, taip pridarant nemažų finansinių nuostolių. Prie rimtesnių gedimų galima priskirti galinio arba tarpinio reduktoriaus gedimą. Kaip elgtis, jeigu taip visgi atsitiko?

Su tokia situaciją susidūręs vilkiko savininkas gali pasirinkti tris problemos sprendimo būdus – įsigyti naują mazgą, pirkti naudotą detalę arba remontuoti sugedusią su ta sąlyga, kad dar yra ką remontuoti.

Naujo mazgo įsigijimui, iš esmės, užtenka apsilankyti pas oficialų turimos transporto priemonės atstovą. Oficialus atstovas gan greit pasakys tiek mazgo kainą, tiek jo pristatymo laiką, tačiau ši informacija gali nuliūdinti, nes, atskirais atvejais, naujo reduktoriaus kaina gali siekti pusę vilkiko kainos, o jo pristatymas užtruktų. Bet kokia prastova yra nuostolinga.

Antras galimas problemos sprendimo būdas – naudoto reduktoriaus pirkimas. Tokiu atveju reiks susirasti artimiausią, antrinėmis dalimis prekiaujantį, servisą. Praktika rodo, kad ne vienerius metus dirbantys antrinės rinkos žaidėjai išmoko parinkti kokybiškas ir patikimas detales, nors vizualiai jos neatrodo taip patraukliai, kaip naujos. Užtat kainos čia bus gerokai mažesnės ir reikiamą detalę gali pavykti nusipirkti dar tą pačią dieną.

Trečias sprendimo būdas – reduktoriaus remontas, jeigu tai dar yra įmanoma. Jeigu rinktis šį variantą, nereiks rizikuoti kaip perkant naudotą detalę, tačiau garantiją meistrai, geriausiu atveju, suteiks kokiam mėnesiui. Be to, remontas kainuos beveik tiek pat, kiek ir naudota kokybiška detalė. Dar viena problema gali tapti tinkamo serviso paieška, nes vilkikus ir sunkvežimius remontuoja toli gražu ne visi. Tad jei nuspręsite remontuoti, gerai apgalvokite, kam tą darbą patikite ir skaičiuokite, kas paprasčiau – įsigyti kokybišką naudotą reduktorių ar bandyti „prikelti“ kartą jau „mirusią“ detalę.

Dar vienas patarimas keičiant reduktorių – įvertinti automobilio pajėgumą ir sumontuoti vienu perdavimo skaičiumi mažesnį reduktorių. Tokie pakeitimai tolimųjų reisų vilkikuose leis sutaupyti degalų, tačiau pakeitimai yra nerekomenduojami su sunkvežimiais ir kitais automobiliams, kurie dirba karjeruose ar nuolat patiria dideles apkrovas.

Ne kartą ir ne du keitę sunkiojo transporto reduktorius, Nika Service įmonės darbuotojai visada patars ir, reikalui esant, pakeis sugedusi reduktorių ar net padės sutaupyti degalų, pakeisdami sugedusią detalę į atitinkamo perdavimo skaičiaus reduktorių.