Dyzelinių sunkvežimių ir vilkikų remontas Nika Service

Visas komercinis transportas – furgonai, sunkvežimiai, vilkikai – kuriamas tam, kad ilgai ir patikimai tarnautų. Visgi kartais, dėl pačių įvairiausių aplinkybių, pasitaiko atveju, kad jis ima ir sugenda. Vilkiko ar sunkvežimio gedimas yra dvigubai nuostolingas – pastebi „Nika Service“ specialistai – nes savininko laukia ne tik remonto išlaidos, bet nuostolius neša ir pats stovintis transportas. Būtent todėl, jei jau atsitiko taip, kad vilkikas pradėjo „keistai elgtis“ pasigirdo pašaliniai garsai, padidėjo tepalų ar degalų sąnaudos, reikia kaip galima skubiau kreiptis į servisą, nes akivaizdu, kad mažų mažiausiai, vilkiko varikliui reikalinga diagnostika, o galbūt – ir remontas.

Variklio gedimo, kaip ir žmogaus ligos atveju – kuo anksčiau gedimas pastebimas, tuo greičiau jis sutvarkomas ir tuo pigiau kainuoja.

Dažniausiai pasitaikantys visų tipų sunkiasvorio komercinio transporto variklių gedimai yra šie:

 1. Sunkiai vedasi
 2. Padidėjo dūmingumas
 3. Padidėjo degalų sąnaudos
 4. Girdite pašalinius garsus dirbant varikliui
 5. Iš variklio sunkiasi tepalai
 6. Dingsta aušinimo skystis
 7. Tepalų sąnaudos viršija leistinas normas
 8. Automobilis netraukia
 9. Variklis netolygiai dirba
 10. Atsiranda klaidos prietaisų skydelyje
 11. Atėjo laikas tepalų keitimui ir kitam techniniam aptarnavimui

Gedimų priežastis gali būti labai įvairios. Kartais tai lemia natūralus variklio ir jo mazgų susidėvėjimas, kartais – netinkama eksploatacija, nekvalifikuota priežiūra arba netinkamas remontas.

Įtakos gedimams turi ir naudojamų degalų bei tepalų kokybė.

Kompiuterinė dyzelinių variklių diagnostika leidžia atlikti daugiapakopę variklio veikimo analizę, tačiau ją galima atlikti tik apie 60 proc. apžiūros. Likusį darbą vis tiek turi atlikti žmogus, tad šiuo atveju labai svarbi tampa meistro kvalifikacija.

Atliekant diagnostiką, palaipsniui tikrinama variklio valdymo sistema, degalų padavimo sistema, cilindrų užpildymas, sūkių analizė. Patyrę meistrai pataria neatidėlioti eksploatuojamos transporto priemonės variklio diagnostikos net ir tokiu atveju, jeigu akivaizdžiai matomų gedimų nėra. Kas pusę metų atliekama variklių diagnostika leis apsaugoti savininko kišenę nuo galimų išlaidų sugedusio variklio remontui, nors ir šio kaštus, priklausomai nuo remontui naudojamų detalių, galima kiek reguliuoti. Tikslingiausia variklio diagnostiką atlikti rengiant transporto priemonę besikeičiančiam sezonui.